Ubytování Adršpach - U Studánky

Ubytování Adršpach - skály Adršpach

Skály Adršpach

Přírodní rezervace Adršpach je nejoblíbenější částí chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Hlavním lákadlem je Skalní město, vyhledávané turisty a horolezci z celého světa. S průvodcem nebo bez můžete prozkoumat taje těchto mimořádných přírodních útvarů, projet se na lodičkách a vystoupit na vrcholy skalních věží (lze domluvit odborné vedení nebo kurz). Po aktivně prožitém dni můžete posedět u krbu, u ohně vedle horského potoka, nebo zajít mezi horolezce na pivo do jedné z místních restaurací.

Adršpachem vedou desítky kilometrů značených stezek pro pěší túry a pro horská kola, ale divoká příroda převládá. Vlčí roklí lze projít do Teplických skal, nebo přes téměř neznámý přechod Libná do Polska.

Léto

Projížďky na koních, sběr lesních plodů (houby, borůvky, brusinky), koupání, rybaření, toulání se po lesích, tenis na antukových kurtech, výstup na zříceninu hradu Adršpach, lezení po skalách.

Poslední týden v srpnu se koná v Teplicích nad Metují Mezinárodní filmový horolezecký festival, v jehož rámci se pořádá spousta zajímavých soutěží a závodů.

Zkušení horolezci ocení velké množství horolezeckých výstupů na nedalekém Křížovém vrchu, zvaném Křižák.

Zima

Pro běžkaře je k dispozici 52 km udržovaných stop skalními roklemi a přes pohorky s výhledem na Krkonoše. Sjezdovky s technickým sněhem a nočním osvětlením se nacházejí v Teplicích nad Metují (6km), Petříkovicích (9km), Radvanicích (9km), Mladých Bucích (27 km), Janských Lázních - Černá hora (34km) a samozřejmě v Krkonoších Pec pod Sněžkou 41 km). Bruslení a výlety na sněžnicích do drsné přírody.

Milenci Eliščina věž Krakonošův zubČističky vzduchu, Odvlhčovače vzduchu, Klimatizace, Chytry-obchod, SEO optimalizace pro vyhledávače, SEO webu sledují SEO nástroje.cz